Drugi krog bo bolj napet, kot si marsikdo predstavlja

Res je, da bi v običajnih razmerah zaradi deformiranosti slovenskega volilnega telesa Nataša Pirc Musar morala zmagati tudi, če bi se jutri izvedelo, da je bila na seznamu teroristov 11. septembra 2001, pa je zaradi dioptrije al-Kajda ni pustila na letalo. A Logar je v igro vnesel kup spremenljivk, ki tekmo delajo nepredvidljivo.

V nasprotjih med zgodovinarji ne gre za stroko, ampak za ideološko obračunavanje

Tako strokovno ravna slovenska zgodovinska stroka. Moti se, kdor misli, da je to posledica sporov med zgodovinarji ali strokovnih nasprotij. Samo spomniti se je treba, kdo in kako je nasprotoval ministru Vasku Simonitiju ob vzpostavitvi Muzeja slovenske osamosvojitve. Pohodili so minimalne znanstvene in kolegialne standarde. Ne gre za stroko, gre za politično in ideološko obračunavanje s slovensko osamosvojitvijo, pripisovanje njenih glavnih zaslug Kučanu in njegovim ljudem.

Še en poln mandat za Janševo vladno koalicijo!

Če imajo slovenski državljani samo malo pameti, bodo sedanji vladni koaliciji podelili vsaj še en štiriletni mandat. Ali res večinsko premoremo toliko pameti? Odgovor bo znan 24. aprila zvečer. Če je nimamo, nam lahko pomaga samo še Bog, če si njegovo pomoč sploh zaslužimo.

Moč in nemoč modrega stratega Milana Kučana

Pri glasovanju o konstruktivni nezaupnici Janševi vladi je šlo za eno od najpomembnejših glasovanj v zadnjih tridesetih letih, usodnih za smeri nadaljnjega razvoja, ne le za širšo, kritično razpravo v parlamentu, kot interpretirajo poraženi.

Milan Kučan: »Vsi na jadrnice!«

Socialno pravično državo nam ponujata najbogatejša Slovenca: Zeschko in Golob. Prava proletarca. Idola Združene liste in velika ljubitelja jadrnic, najljubšega prevoznega sredstva Milana Kučana.

Kučan zopet beži

Vedno bolj me motijo tri stvari: razraščanje sovraštva, laž in prostaštvo med politiki. Pogrešam pa hvaležnost, ki je tipično človeška lastnost, saj je živali ne premorejo. Prepričan sem, da to ne moti samo mene, ampak večino Slovencev. Sovraštvo, laž in prostaštvo ob odsotnosti hvaležnosti so namreč rakasta rana naroda.

Kako sta plebiscit razumela Kučan in Tomažič

Kljub zelo jasni odločitvi slovenskega naroda na plebiscitu decembra 1990 pa so mnogi politiki imeli še kar čudne ideje o izvedbi te zgodovinske odločitve. Kot vedno prej in pozneje je bil idejni vodja takšnih »internacionalističnih« idej – Milan Kučan. Že ob svojem govoru, ob slavnostnem zasedanju Skupščine RS, je poudaril: »Cilj ni meja na Kolpi in Sotli, ampak preseganje meja!«

Odpoved naročnine in odpoved Kučanu

Nekateri mediji in radikalne politične skupine, še vedno, drugi pa postali nekakšna glasila nezadovoljnih nostalgikov miselnosti in vrednot komunizma in se strinjajo s trditvijo, ki jo je Milan Kučan izrekel v Šentjanžu 30. oktobra letos, da »se tudi danes nismo pripravljeni podrediti načinu vladanja sedanje oblasti, ki je Sloveniji tuj«.

Nasilje preplavlja Slovenijo

Bojmo se borcev za demokracijo in proti fašizmu, saj sedanji demonstranti nadaljujejo tradicijo nosilcev protifašistične tradicije. Petkovi kolesarski, po mnenju mnogih igralski protesti postajajo vse bolj vodeni. V njihovo reševanje se je vidneje vključil tudi Milan Kučan, kar dokazuje, da podpira nezakonitost. To je kot pravi komunist in revolucionar tudi dolžan. 

Politiki Evropske zveze niso več branitelji krščanskih temeljev Evrope

Očitno tudi politiki EZ niso več branitelji tega reda in pravil? Torej se pogrezamo v mehak in prefinjen totalitarizem medijske nasilnosti, ki ne vidi več resnice, pač pa sedi le še na pragmatični udobnosti, ki jo veter maje in kjer nihče ne more biti več gotov, da jutri ne bo lažno in brez razlogov obtožen česarkoli, totalitarni spretneži pa si manejo roke v gotovosti svojega prestižnega ali finančnega plena?

Po Kučanu nazaj ne smemo gledati, zanimati nas mora samo svetla prihodnost

Po Kučanu nazaj ne smemo gledati, zanimati nas mora samo svetla prihodnost; če omenimo krvavo revolucijo, ki je uničila inteligenco, podjetnike in posestnike, je pa to ideološka tema. Še nedolgo nazaj je veljalo, da je kapitalizem tik pred prepadom, socializem pa je dva koraka naprej. To si moral bolj po tiho povedati ter se pri tem malo tudi ozreti okoli sebe.