
Odprto pismo Luki Mescu, ki ga je napisal Primož Jelševar.
Predsednica državnega zbora, dr. Urška Klakočar Zupančič, v Tarči 8. decembra, med drugim pove ali zaukaže, da “morajo” mediji, namesto politikov, umiriti afero v zvezi s policijo. Mar ni to politični pritisk z vrha vladajoče politike na neodvisne medije?
Če je dosje Kangler, kot menijo v Tarči, ena največjih blamaž pravosodnega sistema, je voditeljica Tarče Erika Žnidaršič – ki je bolj kot po načelnosti znana po pretiravanju – ena največjih medijskih izgub.
Nov presežek voditeljice oddaje Tarča, ki se je prelevila v zasliševalko, tožilko in sodnico nekdanjega mariborskega župana Franceta Kanglerja. Potem, ko se jim ni potrebno več ukvarjati s STA, se več ukvarjajo z raziskovalno-zameglevalnim novinarstvom.
Konkurenčni RTVS in POP TV sta – upajoč, da izpadeta kot medijski rešiteljici – obrnili karto in skorajda neškodljivo izpeljali prvi tako rekoč eksperimentalni medijski dogodek, pravcati spektakel. Zakaj skorajda neškodljivo? Ker je bil čas gledanja proč vržen čas.
Ni pa odgovora na vprašanje, zakaj osebe (npr. poslanec Grims, minister Hojs, šef Policije Olaj), ki so jim zločinske ideologije in njihovi nosilci tuji, sploh nastopajo v mediju, ki režira takšne oddaje. Molčeča odsotnost v teh primerih največ pove!
Erika, v letu Gospodovem 2021, res ti ne zavidam tvojih prigrabljenih plačnih dodatkov, večjih za nekaj ubogih mesečnih pokojnin za nekaj desetletij dela in plačanih prispevkov. Dodatkov, dobljenih za zahrbtne scenarije in režijo cinično pokvarjenih oddaj javnega zasmehovanja ljudi, na katerih plečih se lomi strupena komunistična ost preteklosti.
Erika Žnidaršič smo v vojni, v kateri na osvojenih položajih naropanih in nakradenih milijard evrov in dolarjev in zlata ter srebra in draguljev v kleteh slovenskih inštitucij, bančnih ustanov in gospodarskih družb čepi zmagovita elita proslulega komunizma?
Tanja Fajon, politična voditeljica komunistov, javno časti spomin na enega od najbolj krvavih zločincev v zgodovini te države. Kdor bi to storil v spomin na kakega nacionalsocialističnega zločinca v Nemčiji, bi šel takoj v zapor ali psihiatrično bolnišnico, njegove politične kariere pa bi bilo dokončno konec.
V preteklem tednu je javna hiša TV Slovenija v podlosti prekosila sama sebe. Večkrat smo se že vprašali, ali s svojimi svinjarijami lahko pade še globlje, pa iz tedna v teden dokazuje, da se to da. Proti dnu, ki je peklensko brezno, nas je v Tarči vlekel še vedno čudežni deček prof. dr. Dušan Keber.
Vlada ni sestavljala tako imenovanih seznamov smrti. Slovenija je pod črto dobro prišla skozi to krizo. Saj v prvem valu je bilo tako in samo upamo lahko, da ne bo prišlo do ponovitve. Strokovnjakom medicinske in socialnovarstvene stroke se godi velika krivica. Zdravnik nikoli ne posluša politika, kako naj zdravi!
V kritičnem času sta tvegala lastno kožo samo dva, družbenopolitični delavci so se prebudili kasneje. Tvegati lastno kožo (Skin in the Game) je zadnja knjiga v vrsti uspešnic esejista, matematika in enega največjih strokovnjakov za … Beri dalje
V četrtkovi oddaji Tarča smo spremljali dobro režirano farso, ki je seveda temeljila na scenariju, napisanem že pred tedni, kako bi sicer lahko spremljali telefonske pogovore, ki jih je tako imenovani žvižgač začel snemati takoj, ko so začeli kupovati zaščitno opremo.
Ko so predsedniške volitve na Poljskem v času epidemije za Tuska neustavne, Šarec in Židan pozivata k razpisu predčasnih volitev
Z zadevo se nisem ukvarjal, dokler nisem po TV Slovenija z uradnega mesta slišal, da naj bi Nemčija blokirala medicinsko opremo za Slovenijo. Poklical sem nekdanjega tesnega sodelavca nekdanjega kanclerja Kohla v Nemčijo in ga prosil za razlago in pomoč. Ni verjel, da bi Nemčija blokirala blago v tranzitu. Prosil me je, naj mu povem, kje je kaj blokiranega, da bo lahko pomagal. Obrnil sem se na pristojne in do danes nisem dobil podatkov o tem.
Razlika med projektoma – vladnim in Strokovne skupine je 2,5 milijarde in 0,8 milijarde Eur, ob tem da se po projektu Strokovne skupne dvotirna proga izgradi v treh letih ter s tem omogoči do 30% povečanje kapacitete, do 2022 leta pa do 45 milijonov ton pretovora letno. Projekt Strokovne skupine omogoča bistveno večji delež domače gradbene industrije (namesto 400 milijonov kar 700 milijonov).
Roman Leljak oproščen, Ksenija Horvat Petrovčič pa bo plačala 2336 evrov sodnih stroškov. Višje sodišče v Ljubljani je v celoti ugodilo pritožbi Romana Leljaka in obsodilno sodbo spremenilo v oprostilno, hkrati pa zasebni tožnici, nekdanji … Beri dalje
Prepoved splava je bila tako v komunistični kot v postkomunistični Sloveniji tabu tema. Pomladni politiki so o splavu bolj ali manj leporečili, saj so jih mediji dali na pranger ob vsaki besedi. Spomnimo se samo … Beri dalje
Film o nastanku življenja, ki so ga predvajali na pročelju ljubljanske frančiškanske cerkve v tednu otroka, je razdelil Slovenijo. Je pri tem v ozadju le bitka “splav: da ali ne”? Ali zaradi liberalne zakonodaje v … Beri dalje
Ob vsem tem, kar se dogaja v svetu “Z neugodjem, ki ga predstavljajo grožnje, se mora soočati vsakdo sam”, smo lahko slišali v oddaji “Tarča” 15. januarja 2015, z naslovom Evropa po Parizu. Kje so … Beri dalje