Trg Republike ali Trg Revolucije?

Letošnji Dan Evrope (9. maj) je zaznamovala v Sloveniji poglobljena politična polarizacija, katere predmet je postala tudi sama osamosvojitev, še posebej z ukinitvijo Muzeja slovenske osamosvojitve s strani Golobove vlade in po nezaslišanem napadu na … Beri dalje

Pogovoriti se moramo o sovjetoidih

Ob zadnjem velikem “uspehu” beloruskega diktatorja Aljaksandra Lukašenke, s katerim je osmešil Evropsko unijo, si ne morem kaj, da se ne bi spomnil pogovora, ki sem ga poleti leta 2014 imel z nekim svojim dobrim … Beri dalje

Aleš Maver: Pomembno je imenovati se Viktor

Evropska ljudska stranka, namesto da bi zgolj razkrinkala izjemno preprosti cilj za lepo zvenečim pojmom “neliberalna demokracija”, je dovolila, da se je spopad v bistvu zreduciral na soočenje Orbana in Junckerja.

Evropa, Erdoganova kolonija

Da bi bila mera zvrhana, je pred dnevi Erdogan svoje rojake živeče po Evropi celo pozval k temu, da naj imajo vsaj po pet otrok. Skratka gre za poziv kolonizaciji Stare celine. Nataliteta je orožje za množično uničevanje tega kar je od Evrope še ostalo. A v samem bistvu je sultanov namen med Turke zasejati užaljenost in zamero do Evrope – prepričanje, da jih nihče pod Soncem ne mara.

To je Poljska, to ni Bruselj!

Foto: Bartłomiej Zborowski /PAP

»To je Poljska, to ni Bruselj! /…/ Na Poljskem so ljudje tisti, ki vladajo, ne oligarhi iz Bruslja, ki nam govorijo: ´Ta zakon je dober, ta zakon je slab.´ Mi se s tem ne strinjamo. Poljska bo svoje težave rešila na Poljskem. Zato, provokatorji, ven iz Poljske!«

Beri dalje

Bruseljski inženiring za uničenje makedonskega naroda

http://www.vijesti.me

Makedonski parlament je 31. maja letos s komaj večino, 62 glasovi od 120 poslancev, glasoval za novo vlado, ki jo je sestavil Zoran Zaev, vodja makedonske levice. Nova vlada je takoj dobila očitno in malodane navijaško podporo »zunanjih faktorjev«: EU kot institucije, držav članic EU in njihovih veleposlanikov (predvsem ameriškega Baileya iz Obamove administracije).

Beri dalje

Platonova mornarja

Totalitarni režimi so se vedno bali močnih osebnosti. Enostavneje je namreč vladati prestrašeni, neodločni, oprezni in ubogljivi masi ljudi … Med 2. svetovno vojno so jim pri nas rekli »OR«. Oprezne riti. Ta družbeni element je omogočil vzpon revolucije, preživel povojne čistke in v 90ih omogočil komunistom politično preživetje. Rezultat te drže je tudi aktualni značajsko neizrazit, neodločen in nestanoviten vladni predsednik, ki le redko poimenuje stvarnost s pravim imenom, pa četudi gre le za ograjo/bodečo žico/tehnično oviro.

Zakaj je Valonija “zrušila” Ceto

V zadnjih dneh smo lahko preko medijev spremljali napeto dramo v zvezi z že usklajeno pogodbo o ustanovitvi območja proste trgovine med Evropsko unijo in Kanado, ki bi morala biti podpisana na sestanku med Evropsko unijo (EU) in Kanado na najvišji ravni 27. oktobra. Kot je sedaj že znano, Belgija ni mogla dati Evropski uniji svojega soglasja k podpisu te pogodbe zaradi svoje notranje ureditve. Je mala Valonija zaščitnik vseh belgijskih in evropskih »ponižanih in razžaljenih«?

Ž. Turk, Siol.net: Keep Calm and Carry On*

S tem geslom je angleška vlada leta 1939 nameravala dvigati moralo naroda, ki ga je bombardirala Hitlerjeva Luftwaffe in ki je bil v Evropi in svetu pravzaprav edini nasprotnik zavezništvu nemškega in sovjetskega totalitarizma. Odlično … Beri dalje

Naj ostanem ali grem (‘Should I Stay or Should I Go’)?

Volivci v Veliki Britaniji se odločajo o tem, ali naj ostanejo v Evropski uniji ali pa jo naj zapustijo. Odločitev je zelo pomembna za prihodnost britanskega in evropskega gospodarstva. Barometer naklonjenosti volivcev se je tekom kampanje obračal v obeh smereh in na predvečer referenduma obstal nekje na polovici.