S tokratnim četverčkom se “malo mešano” na naš parket vrača tretjič

Izvolitev, ki jo je omogočila mešana koalicija, je za Janšo velik osebni uspeh in pomeni zanj in za SDS tudi prihod iz političnega predpekla zadnjih let. Mandat za novega predsednika vlade sicer ni tako trden kot leta 2004, ko si ga je priboril s suvereno relativno zmago na volitvah, a je precej močnejši kot leta 2012, ko je vlado sestavil kot nepričakovan volilni osmoljenec. O tem priča tudi torkovo glasovanje v parlamentu, ko je Janša dobil šest glasov manj kot pred šestnajstimi leti, vendar enega več kot pred osmimi. A kar je bolj povedno, je, da se vsem v opoziciji, kot že leta 2004, ni zdelo modro glasovati proti njemu.

Primož Jelševar: Sedem točk akademske zlorabe

Skrajno zaskrbljujoče pa je bilo spoznanje, da gre za pristno besedilo s podpisi 75 akademikov, med njimi celo osmih bivših rektorjev. Težko verjamem, da kdo od podpisanih ne pozna zgodovine in ni razumel teksta, ki so ga čez noč povzeli in komentirali domala vsi slovenski mediji, zato ocenjujem, da gre za njihovo zavestno politično potezo.

Franci Feltrin: Epidemija demence pri velikem številu odgovornih v državnih službah

Franci Feltrin: Sodelovanje in povezovanje krepi politično moč

Še je čas, da razmislimo o naših političnih predstavnikih, zakaj se bomo zanje odločili, ko bo oddajali svoj volilni glas. Važno je, da poznamo njihovo preteklo delovanje. Predvsem moramo biti pozorni na njihov odnos do demokratičnih inštitucij. Ali so pripravljeni na sodelovanje s političnimi tekmeci. Ali pa se morda vedejo podobno, kot to danes počne predsednik vlade v odstopu. Ki nas s svojim delovanjem razdvaja in vrača v neslavno preteklost naše zgodovine. Zato nam ne sme biti vseeno, kakšni bodo dnevi naše prihodnosti, ki jo bomo zapustili našim potomcem.

Ustavite histerijo!

Za SDS smo lahko prepričani, da bo pod nadzorom vsaj 571 medijskih psov čuvajev, stotine poštene inteligence, vstajniške ulice, opozicije in koalicije. Oblast levice je tista, ki je v tej državi omejena samo z lastno nesposobnostjo.

Igra prestolov

Izjemna priložnost za Šarca, da po odhodu Tonina v Vlado zasede mesto predsednika KNOVSA. Odhajajoča ministrica Pivec prerodila DESUS v programu in zahtevah.

Janez Janša o sestavi nove vlade in predčasnih volitvah

Janša vidi pluse in minuse, ki govorijo v smer sestave koalicije in tudi predčasnih volitev. Poudaril je, da »SDS skuša delati najbolj v obe smeri, nismo pa edini, ki imamo škarje in platno v rokah in SDS tudi ni tista, ki je povzročila razpad te vlade. Ta vlada je razpadla predvsem zaradi petelinjih bojev med LMŠ in SD okrog pozicij, vse ostalo okoli tega pa je bolj folklora. Tudi ostali koalicijski partnerji so bili bolj obrobni igralci v tej igri.»

Plačujemo vas, da se pogovarjate in dogovorite

Veliki apetiti Židana, Erjavca in Bratuškove

Novinarji in TV snemalci so drugo julijsko soboto popoldne preživeli v predmestju Kamnika, kjer je na sedežu LMŠ Marjan Šarec zbral vrh slovenske levice. Kot vemo, jedro levice sestavljajo politiki dveh preteklih vlad, predsednika Cerarja in predsednice … Beri dalje

Veliko babic kilavo dete

Sestavljanje vsakokratne vlade je v državah z utečeno demokracijo delo najbolj odgovornih politikov. V Sloveniji, kjer se nikakor ne moremo odlepiti od totalitarne preteklosti, pa vse skupaj dobiva groteskni značaj. Država in njene koristi so … Beri dalje