Od zaščite do pospeševanja evropskega načina življenja

Ni treba iti daleč, da odkrijemo, kako naš način ni prav nič privlačen za mnoge, ki živijo med nami, in zato širijo in pospešujejo svojega, ki našega negira. Layla Malus nas pouči, kako je mogoče pri nas v Sloveniji uvesti šeriat, med drugim lahko tudi s padcem režima, kot je to storil Poslanec Muhammed v Medini.

Drago Karl Ocvirk: Obredno bičanje samega sebe

Drago Karl Ocvirk: Obredno bičanje samega sebe

Allan Chapman kot obredno bičanje samega sebe poimenuje početje levih intelekualcev, ki so v času hladne vojne prisegali kesanje za »grehe« prednikov, so se po padcu berlinskega zidu prelevili v borce »belskemu supremacizmu«. 

Deset Trumpovih največjih dosežkov leta 2018

Pojem konservativec (“conservative”) je v ameriškem besednjaku nevtralen, v slovenščini pa pomeni nazadnjaka, starokopitneža, s katerim se ni vredno pogovarjati. Nasprotno pa ima beseda liberalec (“liberal”) v ameriški angleščini negativen pomen. Gre za nekoga, ki zagovarja razpuščene družbene norme (abortus, teorijo spola, homoseksualnost, omaleževanje in zavračanje družine, sovražni govor), vsemogočno državo, nabuhlo administracijo, pretirano socialo ter čezmerno zadolževanje. Zato se levičarji otepajo nalepke liberalci in hočejo biti progresivci.

Štuhec: Migrantski val deli Evropo

Amerika in Kanada, kot primer multikulturnih držav, vse do danes nista uspeli preseči segregacijskega načina sobivanja različnih religij in kultur. Tudi v Evropi je podoben pojav, tako v Franciji, Angliji in Nemčiji. Za to upravičeno … Beri dalje

L. Lisjak Gabrijelčič, Razpotja: Krhka Evropa

Izzivi, kot so katalonsko osamosvojitveno gibanje ali migrantski tokovi, so dokaj enostavno rešljivi, če le premagamo strah pred negotovostjo, ki jo prinašajo, in se z njimi spoprijamemo s podobno gibkim pragmatizmom, ki zaznamuje njihovo lastno … Beri dalje

M. Gruden, Sobotna priloga: Isisova peta kolona

Teroristične nevarnosti ne bomo premagali, dokler se ne bomo odločneje uprli nevarnosti političnega populizma. V nedavnem članku, objavljenem po napadu v Nici, v katerem je umrlo 86 ljudi, je londonski Guardian ugotovil, da teroristična nevarnost … Beri dalje

Bog se vrača, jaz pa nisem vesel I.

Od statista, skoraj mrliča, izpred pol stoletja, ko so domala vsi razglašali „Bog je mrtev“, se vnovič vrača na pozicijo glavnega igralca. Bog se vrača, jaz pa nisem preveč vesel. Najprej je tu „jezni“ Bog islamskega terorizma in – zdi se – nezmožnost samega islama, da to deviacijo in nadlogo znotraj sebe odpravi. Nakar je vzniklo zanimanje za Boga in krščanstvo s strani evropskega nacionalizma.

druzina.si, G. Weigel: ISIS, genocid in naš čas

George Weigel je katoliški teolog in eden izmed vodilnih ameriških komentatorjev o vprašanjih vere in javnega življenja. Svoja razmišljanja redno predstavlja na blogu First Things, v tokratnem zapisu pa vleče vzporednice med grozodejstvi islamskih skrajnežev … Beri dalje

Kakšna vojna proti Islamski državi?

Še smo pretreseni zaradi krvavih pariških dogodkov. Islamska država tokrat ni udarila po razvidnem političnem cilju, kot je bilo v primeru napada na uredništvo Charlie Hebdo, kar smo razlagali kot napad na svobodo govora. Pač pa se je v Parizu zgodil napad na rock’n’roll, na šport, na večer ob fast foodu in vinu, na prosti čas, skratka, napad na nas, ker smo, kakršni smo.

Ali je šeriat islam?

Za zmago v vojnih spopadih je dovoljeno vse. Za zmago ni nič boljšega kot »zunanji sovražnik«, ki poenoti »notranjo fronto«. To logiko Slovenci poznamo na lastni koži, saj so nas komunisti učili o tem. Ko imaš zunanjega sovražnika, zamrejo notranji prepiri in se družba poenoti.

Raid Al-Daghistani: Koliko ljudi ve za globalno islamsko fatvo proti ISIS-u?

Ne glede na raznolikost mnenj in naukov je v islamu vedno obstajal prevladujoči, večinski tok. In ta mainstream islam tudi danes strogo obsoja in zavrača mišljenje in početje pripadnikov ISIS-a, ki – povsem značilno za radikalno-militantne islamiste – v imenu islama izvajajo dejanja, ki duhu islamu absolutno nasprotujejo.

Na lokalnih volitvah tudi prva ocena nove vlade

Cerar ni izključil možnosti, da bo za finančno sanacijo države potrebna pomoč t. i. trojke iz Bruslja oz. iz EU. Gre za tisto znamenito ali zloveščo trojko finančnih in gospodarskih izvedencev z mednarodnimi izkušnjami in znanjem, s katero je prejšnja predsednica vlade Alenka Bratušek strašila državo in javnost ter se hkrati hvalila, da je s politiko in ukrepi svoje vlade preprečila prihod omenjene trojke, s čimer da je ubranila Slovenijo.