Poslance v DZ pozivamo, da pokažejo, da pri nas ne vlada več enoumje

Poslance v DZ pozivamo, da uresničijo odločbo ustavnega sodišča

Poslance v državnem zboru pozivamo, da pokažejo, da v Sloveniji ne vlada več enoumje, da je konec ideološke zadrtosti, da je Slovenija demokratična država, da spoštuje pravico do izbire, različnost in pluralnost in da uresničijo odločbo ustavnega sodišča, kot je bila zamišljena – da se financiranje javnih šolskih programov na vladnih in na nevladnih šolah izenači.

Po petih letih našli način, da zaobidejo odločbo ustavnega sodišča

Strimo okove, prosto izberimo pot!

Slovenska social-»demokracija« je po petih letih našla način, da bi zaobšla odločitev ustavnega sodišča, da mora država izobraževanje otroka financirati enako, pa naj hodi v vladno ali nevladno šolo. Namesto, da bi javno veljavne programe osnovnošolskega izobraževanja financirali 100 %, bodo financiranje iz 85 % zmanjšali na 65 %.

Vlada očitno ne bo sledila Odločbi US in Evropski konvenciji o človekovih pravicah!

Ustavno sodišče RS je že leta 2014 odločilo, da mora zakonodajalec odpraviti protiustavnost, ki obstaja glede različnega financiranja osnovnih predmetov v javnih in zasebnih osnovnih šolah. Vse do danes ta protiustavnost še vedno ni odpravljena. Politika sedaj napoveduje, da ima pripravljene štiri rešitve. Bo katera od teh sledila slovenski ustavi in Evropski konvenciji o človekovih pravicah?

Zasebno šolstvo – zmerljivka?

Strašenje z verskimi prijemi ima pri nas dolgo tradicijo in prav zaradi tega smo se pred četrt stoletja odločili, da je to treba vsaj delno blažiti tudi z izobraževanjem. Naj nas pri trudu za pluralnost našega šolskega prostora spodbujajo bolj kot omejujejo ozki ideološki pogledi in strahovi. Samo preko dobre izkušnje v zasebnih katoliških vzgojno-izobraževalnih ustanovah se ta strah lahko zdravi.

Dr. Ivan J. Štuhec: Pri predsedniku države o šolstvu

Posredovanje znanja je potrebno postaviti v kontekst ponudbe in povpraševanja in pri tem je pobuda posameznikov in države popolnoma enakopravna, je Bučarjevo stališče, ki mu večina levo-liberalnih ideologov nasprotuje, kar je v opreki z njihovo vsaj liberalno, če ne levo nazorsko opredelitvijo.

Naše otroke v javnih ali zasebnih šolah je potrebno enako obravnavati

Osemnajstletnik in njegove ocene

Kdo je dal pobudo oziroma kdo je pooblastil odredbodajalca, da sme šolar, ko dopolni 18 let, staršem dovoliti ali prepovedati vpogled v njegove ocene in disciplinske vpise v šolskem dnevniku? Prav gotovo ne starši in … Beri dalje

Francoski predsednik Emanuel Macron med novoletnim govorom Foto: France 24 PrintScren

2018: leto sprave in dialoga

Francoski predsednik Emanuel Macron med novoletnim govorom Foto: France 24 PrintScren
Francoski predsednik Emanuel Macron med novoletnim govorom Foto: France 24 PrintScreen

Da, prav zaradi dvojnih volitev, ki omogočajo, da postavimo skupno dobro in splošno blaginjo pred sebične in pristranske interese ljudi, ki bi si podredili in prisvojili našo državo, je lahko leto 2018 leto sprave in dialoga … 

Beri dalje

B. Štefanič, Družina: Vsi smo v isti zgodbi

Zbornik Zasebno šolstvo za skupno dobro razjasnjuje pogled na razmerje med javnim in zasebnim šolstvom Ena izmed »spremljevalnih« zgodb, ki so zaznamovale pravkar končano šolsko leto, je bila vroča javna razprava o razmerju med javnim … Beri dalje