Weimar je v Turingiji
Voditelj Alternative za Nemčijo v Turingiji Björn Höcke sodi med izrazite pripadnike desnega krila v stranki, za katero spogledovanje s Hitlerjevo dediščino ni tabu, vsaj ne v zadostni meri.
Voditelj Alternative za Nemčijo v Turingiji Björn Höcke sodi med izrazite pripadnike desnega krila v stranki, za katero spogledovanje s Hitlerjevo dediščino ni tabu, vsaj ne v zadostni meri.
Za Nemčijo bo zelo neprijetno, če bi vladajoča politika iz obrambe prvega mesta v obeh vzhodnonemških deželah izpeljala sklep, da lahko družbeno soglasje pomika še naprej in vedno bolj v levo.
Prosti pad Krščanskosocialne unije (CSU) v tednih pred volitvami na Bavarskem se je na volilno nedeljo ustavil. Ker je še prejšnji teden kazalo, da utegne večna vladajoča stranka pasti celo pod tretjino glasov, je več … Beri dalje
Te dni se nemška politika sooča z izidi nedeljskih zveznih parlamentarnih volitev. Račun, in to krepak, je bil izstavljen obema dosedanjima strankama v vladajoči koaliciji CDU/CSU in SPD. Zanos ob nedavni 100 % (!) izvolitvi … Beri dalje
Donald Trump je postal ameriški predsednik na valovih splošnega nezaupanja v vsakršen esteblišment. Po Trumpovi zmagi se je sprva zdelo, da bo vlak nedvomno odpeljal še v drugo smer in da bo epska zmaga newyorškega milijarderja nesporna voda na mlin evropskih populistov. Ali se trend obrača?
Drugače pa imata po zadnji februarski javnomnenjski raziskavi Forsa (15. februar 2017) stranki CDU in CSU 34% podporo volivcev, SPD pa 31%. V bitki za kanclerski položaj ponovno vodi sedanja kanclerka Angela Merkel (CDU in CSU) z 38% pred Martinom Schulzem (SPD) 37%. Kot kaže, se je evforija po zamenjavi kanclerskega kandidata Siegmarja Gabriela z Martinom Schulzem po dobrih dveh tednih polegla.
Pa so minile še volitve v nemški prestolnici. Glavna novica je gotovo, da sta obe “ljudski stranki” skupaj osvojili “veličastnih” 39 odstotkov glasov, kar je bil še ne tako daleč nazaj zelo povprečen izplen za … Beri dalje
Nemška zvezna dežela Mecklenburg-Prednja Pomorjanska ni najpomembnejša med šestnajstimi zveznimi deželami. Celo na območju nekdanje NDR, iz katere je leta 1990 presedlala v novi državni okvir, sta vsaj južnejši Saška in Turingija precej bolj znani … Beri dalje
Če je še na začetku predvolilnega boja za volilno supernedeljo v treh zveznih deželah v Nemčiji kazalo, da bi se lahko krščanski demokrati Angele Merkel na stolček šefov deželnih vlad usedli v vseh treh, je že precej časa pred volilnim dnem to postala erozija takih možnosti. Toda večer 13. marca se je iztekel še slabše od zadnjih napovedi.