Politika dr. Janeza Pogorelca, NSi je napačna (II.)

Po desetletju sistemsko strukturnih zlorab oblasti zoper demokratično stranko SDS je slednja 3. 6. 2018 ob 19. uri izborila veliko in zasluženo zmago na volitvah v Državni zbor.

To so okoliščine, v katerih je neutemeljeno politiko funkcionarja dr. Janeza Pogorelca, NSi o bojkotu SDS težje ignorirati. Zato smo se z njo soočili – predhodni prispevek »Politika dr. Janeza Pogorelca in stranke NSi je napačna« (tu). Predhodno smo jo po vsebini izpodbili. Ker se z njo tudi po 3. 6. 2018 persistira, pa smo članom in simpatizerjem stranke NSi podali ugovor vesti.

V odzivih po ugovoru vesti je prišlo do neutemeljenih očitkov in programskega paradoksa:

Očitek, da je osebno (ad hominem)

Prišlo je do očitka, da je kritika politike dr. Janeza Pogorelca osebno obračunavanje. Očitek je neutemeljen. Naš prispevek namreč ne graja osebo, temveč politiko – naslov »Politika…«, ki je napačna.

Ob tem je treba dodati, da je prav politika dr, Pogorelca tista, ki je osebno obračunavajoča. Poglejmo primer: »Upam, da bo slovenska politika vzdržala v bojkotu Janše in tudi svoji stranki bi priporočil, da se mu pridruži.«  (cit. po dr. Pogorelec, Twitter, 3. 6. 2018 po 19. uri).

Vez s politiko NSi

Drug očitek zoper naš ugovor vesti je, da naj osebno izključevalna politika dr. Pogorelca, NSi ne bi imela zveze s stranko NSi. Tudi ta očitek je neutemeljen.

Temeljna točka te dolgoletne politike je izključevanje demokratične stranke SDS. Ponovimo primer: »Upam, da bo slovenska politika vzdržala v bojkotu Janše in tudi svoji stranki bi priporočil, da se mu pridruži.« Nosilna točka navedka je politični termin »bojkot«, ki pomeni »izključitev iz družbe« (cit. po SSKJ). Tovrstno izključevanje javno objavlja član Izvršilnega odbora politične stranke NSi, na podlagi 1. alineje 30. člena statuta NSi pa ima izvršilni odbor pristojnost, da: »izvaja politiko stranke.«

Stranka NSi se od njegove izključevalne politike ne ogradi niti ga ne izključi iz stranke NSi, čeprav je, v primeru nestrinjanja s politiko svojih visokih funkcionarjev, uradna politika Izvršilnega odbora stranke NSi prav izključitev iz stranke. Primer te uradne politike je sklep Izvršilnega odbora NSi z dne 13. 7. 2016, ki se v izreku glasi: »Aleša Hojsa se izključi iz stranke Nova Slovenija – krščanski demokrati« (sklep je dostopen – tu).

Programski paradoks – »pretežak nahrbtnik«

Končno je neutemeljeno tudi, da naj bi imela demokratična stranka SDS t.i. »pretežak nahrbtnik.« Poglejmo primer: »da je preprosto preveč obremenjen z vsemi mogočimi nahrbtniki« (cit. po dr. Pogorelec v: Reporter, 12. 6. 2018).

Kot rečeno, neutemeljena stališča dr. Pogorelca smo v prispevkih po vsebini že izpodbili. Toda dodatno je treba opozoriti, da je očitek, da naj bi šlo pri demokratični stranki SDS za t.i. »pretežak nahrbtnik«, neutemeljen programski paradoks.

Politik stranke NSi namreč ne izvaja dolga leta izključevanja po drugi strani o kakem »pretežkem nahrbtniku« stranke SD, čeprav je slednja v registru pravnih oseb AJPES še danes ustanovno registrirana z dnem »30.09.1976« (tu). Datum »30. 09. 1976« odraža vso zamolčevano »težo nahrbtnika« SD v odnosu do paradoksne politike NSi.

Ugovor vesti

Zato je politika dr. Pogorelca in stranke napačna, ugovor vesti zoper njo pa je utemeljen.

Napačno politiko se namreč izvršuje v smer izključitve demokratične zmagovalke volitev v državni zbor 2018. S tem se bodo morali člani in simpatizerji stranke NSI soočiti. Nato pa v sebi uveljaviti ugovor vesti. In se pridružiti naporov polni poti v pomoč demokratični zmagovalki.

V zapletenih slovenskih okoliščinah namreč demokratična zmagovalka volitev potrebuje nujno pomoč strank, gibanj in simpatizerjev vsesplošno demokratičnega pola.