Največja vojaška zmaga v slovenski zgodovini

Teritorialna obramba RS je sledila ukazom Vlade RS, ki jo je vodil Lojze Peterle, neizbrisno pa so jo s svojim vodenjem in nastopanje zaznamovali ministri Janez Janša, Igor Bavčar in Jelko Kacin. Čas bi bil, da bi tudi v določenih veteranskih  vrstah teh nekaj osnovnih dejstev dojeli in sprejeli.

Aktualno te dni – prikrivanje resničnih vzrokov slovenske osamosvojitve

Poglaviten cilj poosamosvojitvenih prizadevanj za prikrivanje resničnih vzrokov slovenske osamosvojitve sta zaščita in varovanje nekdanjega totalitarnega komunističnega režima in privatizacijskih pridobitev njegovih nosilcev, ki jih lahko obdržijo zgolj in samo v razmerah demokratičnega primanjkljaja in nepravne države.

Vladimir Prebilič pljunil v obraz svojcem žrtev vojne za Slovenijo

Predaličeva izjava v radijski oddaji je vredna vsakršne obsodbe vseh, ki smo na kakršenkoli način prispevali delež k osamosvojitvi Slovenije, vseh pripadnikov Slovenske vojske in Policije, ki so v tistem času tvorili enovito obrambno-varnostno organizacijo, ki je v vojni za samostojno Slovenijo med 15. majem 1990 in 25. oktobrom 1991 premagala in izgnala JLA z ozemlja Slovenije in je bila, kakorkoli se je že imenovala v času svojega nastajanja – SLOVENSKA VOJSKA!

Jelko Kacin eden redkih politikov LDS, ki je politično preživel potop stranke

Kacin je eden redkih politikov Liberalne demokracije, ki je politično preživel potop stranke. Po treh desetletjih se je spomladi 2020 ponovno vrnil v slovensko javnost in vstopil skozi glavna vrata. Kot vladni govorec je obveščal Slovence o ukrepih v izrednih razmerah zaradi pandemije, pomaga nam pri cepljenju. Naj ne bo manj uspešen kot pred tridesetimi leti!

Prisega prve generacije slovenskih vojakov na Igu 2. junija 1991: Janez Slapar, načelnik republiškega štaba TO, Milan Kučan, predsednik Predsedstva RS, Janez Janša, obrambni minister in Igor Bavčar, notranji minister Foto: Diego A. Gomez

Resnica o Teritorialni obrambi

Ob iztekajočem se letu 2017 se spominjamo naših prvih korakov na poti k neodvisnosti in samostojnosti, obenem pa praznujemo tudi spomin na trenutke, ko smo se namesto za delitve odločili za vsaj navidezno sodelovanje. Najbolj … Beri dalje

Anton Tomažič: Zakaj se je zalomilo?

Ko pripravljam svojo knjigo »V objemu slovenske pomladi«, si ne morem kaj, da ne bi tudi ugotavljal vzrokov za zakasnelo in tako po nepotrebnem podaljšano tranzicijo iz totalitarizma v pravo demokracijo. Res da sta nam … Beri dalje

O pristnih očetih slovenske samostojnosti

Danes me zabolijo ušesa, še bolj pa srce, ko poslušam in berem o nekaterih takratnih politikih iz opozicije, ki so zadnji trenutek skočili v zadnji vagon vlaka, ki je že z vso hitrostjo vozil do ‘dneva D’, 25. junija 1991. In se danes brez kančka sramu ali političnega mačka razglašajo za očete samostojnosti oz. jim k temu pomagajo celo nekateri nenačelni zgodovinarji.