Jeza državljanov, ki generira sovražni govor, je posledica nesposobnosti oblastnih organov

Prepričan sem, da bi sovražni in »sovražni« govor ter žaljivi, nesramni in ponižujoči tviti usahnili, če bi z novimi volitvami, ki bi morale biti kaj kmalu, zagotovili bolj spravljivo in državljanom uslužnejšo oblast. Predpogoj za takšen izid volitev pa je večja pluralizacija medijev, omejevanje vpliva neformalnih destruktivnih struktur in več svobode izražanja različnih necenzuriranih dobronamernih stališč in predvsem ozaveščanje in objektivno obveščanje volivcev.

Pomanjkanje koncepta in nesposobnost – primer Luka Koper

V smislu dobrega gospodarja bi upravičeno pričakovali, da bi Vlada ali bolje Vlade skrbele za konkurenčnost našega vitalnega logističnega koridorja. Nič od tega se ni napravilo, ohranjal se je več kot 30 let star koncept »drugega tira«. Divje stavke, gnane z bolestno samoupravno nostalgijo, vodijo Luko v mednarodno izolacijo, nekonkurenčnost in postopni propad.

Država, ki jo je zapustil zdrav razum

V normalnih državah privatizacija nikakor ne pomeni čudežnega zdravila. V Sloveniji pa. Državno lastništvo še ne pomeni nujno tudi slabega upravljanja in odvečnega stroška za davkoplačevalce. V Sloveniji pa. V Sloveniji je namreč državno solastništvo neposreden instrument politike, ki na ta način usmerja pretok dela sredstev k politično všečnim.

M. Mazzini, PlanetSiol: Socialni nateg

Prestavljajte si podjetje, za slovenske razmere sorazmerno veliko. Učinkovitost delavcev je seveda porazdeljena po normalni distribuciji. Recimo, da imamo tri zelo sposobne na eni strani, na drugi tri skrajno nesposobne, vmes pa razdeljene vse druge. … Beri dalje