Ob obisku Merklove SDS opozarja svetovno javnost

V Sloveniji smo priča poskusu obnovitve komunistične tradicije, so pred obiskom nemške kanclerke Angele Merkel v Sloveniji tujim medijem sporočili iz največje opozicijske stranke SDS.

Kadrovanje, odlikovanje in poimenovanje cest

V SDS-u so prepričani, da imenovanja Branka Masleše na položaj predsednika vrhovnega sodišča, Zvonka Fišerja na položaj generalnega državnega tožilca in Dušana Vučka, ki po novem vodi Državno volilno komisijo, njihove ocene potrjujejo.

Menijo, da njihovo prepričanje potrjujejo tudi visoko državno odlikovanje, ki ga je predsednik države Danilo Türk podelil nekdanjemu vodji Službe državne varnosti Tomažu Ertlu, poimenovanje ljubljanske ceste po nekdanjem jugoslovanskem diktatorju Josipu Brozu – Titu in kovanec za dva evra s podobo partizanskega generala Franca Rozmana Staneta, pri čemer v največji opozicijski stranki poudarijo, da je ista koalicija, ki je zgoraj navedene odločitve podpirala, zavrnila resolucijo evropskega parlamenta o evropski zavesti in totalitarizmih.

Patria

Tuje novinarje so seznanili tudi z razvojem dogodkov v aferi Patria, ki še vedno ni dobila epiloga, čeprav bi po njihovem mnenju zadeve morala biti končana že pred dvema letoma, kar pomeni, da je oblast s pomočjo pravnega sistema paralizirala politične procese v državi.

Dodajajo, da tožilstvo glede domnevne Janševe vpletenosti v afero ni predložilo nikakršnih dokazov, kar je bil po njihovem prepričanju razlog, da je odstop in umik s tožilstva napovedala glavna tožilka v primeru Branka Zobec Hrastar, sicer žena agenta tajne policije Zvonka Hrastarja, ki je sodeloval pri Janševi aretaciji leta 1988.

V obvestilu so še zapisali, da tožilstvo zdaj predlaga tajno sojenje, kar odpira vprašanje demokratičnih in pravnih standardov v Sloveniji, ki so “nižji kot v Ukrajini, glede na to, da nekdanji premierki Juliji Timošenko sodijo na javnem procesu”.

Politično stanje

Tuji javnosti so pojasnili “razpadanje Pahorjeve koalicije” – od izstopa DeSUS-a iz koalicije, ki mu je sledil Zares, do odstopa predsednice LDS-a Katarine Kresal, ki je odstopila zaradi mnenja protikorupcijske komisije, da je pri najemu stavbe za Nacionalni preiskovalni urad zaslediti znake korupcije. Pahorju sta ostali samo še dve tretjini ministrov, so še poudarili v SDS-u.

Več. MMC RTV SLO