Stalin v pogovoru s Kardeljem o Sloveniji

Pred 69 leti, 5. marca 1953, so v Moskvi naznanili smrt sovjetskega diktatorja Josipa Visarionoviča Stalina, ki je skupaj z Leninom kriv za smrt milijonov nedolžnih. Umrl je v 74. letu starosti že nekaj dni pred tem datumom zaradi možganske kapi.

Petdeset let hrvaške pomladi

Na 10. seji vodstva hrvaških komunistov so se pojavila številna nasprotja med reformistično skupino partije in staro ortodoksno partijsko gardo, med sanjami o socializmu z ljudskim obrazom ter policijsko oblastjo, med obljubami o samoupravljanju delavcev in siromašnim življenjem v totalitarni državi. S preizkušeno stalinistično metodo in na osnovi revolucionarnega prava NOB je kmalu sledil obračun z izdajalci socializma, cvet hrvaškega političnega gibanja pa je končal na sodiščih in v zaporih.

O nagnjenosti v levo

Kot smo že vajeni, so evropske levičarske deviacije v Sloveniji grdo potencirane, za kar se moramo zahvaliti temu, da nas ni strojilo le salonsko levičarstvo, pač pa tudi polstoletni praktični stalinizem. Še danes levičarsko delovanje poznamo po istih metodah: parazitirati na tem, kar so zgradili drugi.

Temna stran meseca

Kot poglavitno presenečenje parlamentarnih volitev lahko označimo rezultat združene levice. Rezultat sam po sebi me sicer ne bi spodbudil k pisanju prispevka. Konec koncev ima tudi Nemčija svoj ekvivalent v Die Linke pa le te nimajo omembe vrednega vpliva. Vendar takšen rezultat volitev, nemalo ljudi, kateri še vedno v (marksističnem) socializmu vidijo rešitev in žalujejo za ”dobrimi starimi časi” ter medijska podpora Združeni levici pa skupaj dajo dovolj velik razlog za pisanje prispevka.

Nacionalni interes stalinizma

Ne moremo vedeti, koliko časa nas bodo kontinuitetniki še držali pod vodo, kvarili mladež, poneumljali odrasle, zavirali demokracijo in učinkovito onemogočali ekonomski vzpon. Pri blaginji, ki nam jo spodkopavajo, ne smemo nikoli izpustiti pogleda čez Karavanke, da si predočimo, kaj zamujamo.