Janez Stanovnik bil med predlagatelji »socializma po meri ljudi«

Janezu Stanovniku je treba priznati, da svoje poti v komunistično partijo dejansko sploh nikoli ni skrival. Po družinskem deblu sicer sodi v katoliško jedro, saj je bil sam denimo pranečak ljubljanskega škofa Antona Bonaventure Jegliča in bratranec zdravnika ter vidnega člana Nove slovenske zaveze, sedaj že pokojnega Tineta Velikonje, a se je v mladih letih spogledoval s krščanskimi socialisti, nazadnje pa zapustil tudi te in postal pomemben član »avantgarde delavskega razreda«. Celo v tolikšni meri, da je med drugo svetovno vojno opravljal predvsem politične vloge.

Razgradnja korupcijskih omrežij, ki nas zadržujejo v stagnaciji.

A. Magajna: Ob neki desetletnici

Andrej Magajna (Foto: D. Hančič)

Ni čudno, da zaostajamo v razvoju, in se ni čuditi, da nas bodo v kratkem prihitele vse države Višegrajske skupine. Namreč , kaj pomaga še tak razvoj, še taki prilivi v proračun, če pa je naš javni sektor prava ponikalnica.

Beri dalje

Razkol med kristjani so vnašali le krščanski socialisti

Glejte, te likvidacije, poboji, umori po cestah, to so šli od junija, julija ’41. Konec meseca je bilo že ne vem koliko, že kakih 40, 50 ljudi pobitih. Poslušajte, to je bil strah, mi smo se bali. Čisto enostavno, to je bil strah pred terorističnimi fizičnimi likvidacijami. Pa še nečesa ne smemo pozabiti, kar se zelo premalo poudarja. Gre za naše vodilne.