
Ni boljšega zgleda za korupcijo, kot je ta, ko so si privilegiranci, do sedaj jih je baje bilo odkritih 75, vzeli dodatni denar k že itak visokim plačam. Podobne privilegije so si v realnem komunizmu, danes imamo post komunizem, uredili mnogi bivši in sedanji priskledniki. Kot se še spomnim, so takratni partijski funkcionarji in tudi oficirji imeli celo svoje dobro založene trgovine. Seveda so med privilegirance spadali tudi visokošolski učitelji. Gre torej za že » staro razvado « iz realnega komunizma, ki se pri post komunističnih vladah ponavlja, oziroma se nadaljuje.
In sedaj, ko so se ujeli, bi lahko rekli, da so imeli (imajo) visokošolski učitelji smolo, da so zagrabili za ministrstva, kjer se po zakonu postavlja tudi vprašanje o osebnih prihodkih in premoženju. Ali to kaže, da še danes za visokošolske učitelje velja staro komunistično načelo, da je njihova naloga tudi indoktrinacija? Veljalo pa je tudi, visokošolski učitelj pač ne more biti dober učitelj, če ni sam zadovoljen.
Tako si je pač razlagati ta korupcijski škandal, ki se je izkazal prav pri ministrih iz vrste visokošolskih učiteljev. Odkrili so se dejansko sami, ko so hoteli biti pošteni glede na zakonodajo in so dosledno svoje dohodke in premoženje dosledno razkrili davkariji.
Kjer so vladali komunisti, smo jedli kruh iz ameriške pšenice
Drugorazrednemu državljanu pa ni mogoče razumeti, da bi naj bili profesorji res v stalni pripravljenosti. Da bi sploh obstajala potreba po dežurstvu tudi na domu, kot to velja za določene gasilce, elektrikarje, kirurge…, torej za vse delavce, ki so nujno potrebni ob izrednih dogodkih. Sem sodijo tudi specialisti za popravilo kompliciranih in pomembnih proizvodnih naprav v tovarnah. Še zlasti pa je stalna pripravljenost pomembna, ko se zgodijo naravne nesreče ali prometne nesreče, zlasti ponoči in med prazniki. Zato ni mogoče razumeti, čemu bi služila pripravljenost na domu, ki so si jo izmislili univerzitetni profesorji. Je morda že kdaj kateri izmed njihovih nadobudnih študentov ponoči in med prazniki potrkal na njihova domača in prosil, da opravi izpit.
Korupcija oziroma škandal se torej odkril pri še vedno »poslušnih« visokošolskih profesorjih, ki so postali tudi ministri . In prav zato je moč trditi, da nikjer širom po svetu, kjer je vladal ali še vlada komunizem, ni primera, da bi pošteno delalo in tudi vladalo in zato uspešno gospodarilo. Povsod v realnem komunizmu je vladala korupcija ter nizka storilnosti dela!
V komunizmu se je povsod po svetu slabše gospodarilo kot v kapitalizmu in zato slabše živelo. In tudi zato smo povsod, kjer so vladali komunisti, jedli kruh iz ameriške pšenice. Živelo se je pač v revščini komunizma!