V zadnjem času lahko med zagovorniki novele Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih (ZZZDR) naletimo na kar nekaj neresnic. Je njihov namen načrtno zavajanje ljudi ali pa so zgolj nepoučeni? Ne vem. Dejstvo pa je, da njihove trditve ne držijo. Na kratko si oglejmo tri njihove največje laži.
Prva laž: ZZZDR diskriminira homoseksualce
Zagovorniki sprememb trdijo, da Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih diskriminira homoseksualce. Če bi to držalo, potem Ustavno sodišče referenduma ne bi dovolilo. Ker je referendum dopusten, torej ne gre za vprašanje človekovih pravic homoseksualcev, pač pa za širše družbeno vprašanje, kjer bomo kot družba odločali, ali želimo iz temeljne družinske zakonodaje izbrisati moški in ženski spol ter ga nadomestiti z brezspolnimi “osebami”.
Ustavnemu sodišču pri tem pritrjuje tudi Evropsko sodišče za človekove pravice, ki je že večkrat (nazadnje letos) razglasilo, da zakonska zveza ni človekova pravica in je torej stvar vsake posamezne države, kako bo omenjeno problematiko (vprašanje pravic homoseksualcev) uredila. Slovenija je v ta namen že 10 let nazaj sprejela ZRIPS (Zakon o registraciji istospolne partnerske skupnosti).
Druga laž: Spremenjena definicija družine ne bo vplivala na šolstvo
2. člen ZZZDR jasno pravi: Država s sistemom vzgoje in izobraževanja, zdravstva in socialnega varstva omogoča ljudem, da se vsestransko pripravijo na skladno družinsko življenje ter jim pomaga v njihovih medsebojnih razmerjih in pri izvrševanju roditeljske pravice.
Ta člen državi nalaga dolžnost, da glede na zakonsko definicijo družine prilagaja tudi šolske programe. V kolikor zagovorniki ne bi želeli vpliva spremenjene zakonodaje na šolstvo, bi člen spremenili ali pa vsaj omogočili staršem ter učiteljem ugovor vesti.
Izkušnje iz ZDA, Švedske ter ostalih držav, ki so podobno zakonodajo sprejele že pred leti, jasno kažejo, da se s spremenjeno definicijo zakonske zveze v šole začnejo uvajati obvezna izobraževanja o t.i. teoriji spola, kjer učence pri pouku vzpodbujajo, da se preoblačijo v oblačila nasprotnega spola ter eksperimentirajo s svojo spolno usmerjenostjo.
Več lahko preberete na domovina.je.
_______________
Časnik je še vedno brezplačen, ni pa zastonj in ne poceni. Če hočete in zmorete, lahko njegov obstoj podprete z donacijo.