Koronakriza je razgalila družino

Medtem se je del šolarjev vrnil v šolo. Nekateri starši so si oddahnili ter končno zadihali. Ker so se znebili nadležnih otrok, s katerimi se je lepo postavljati, ne pa ukvarjati. A kakšno sporočilo so prestregli otroci, ko so videli in občutili starševsko olajšanje ob novici, da gredo spet v šolo? So se počutili kot sončki in carji? Ali morebiti kot …?

Živeti za preživetje

Ob spremljanju novic o življenju ljudi na različnih koncih našega planeta se človek lahko zelo hitro zaloti ob pravičniškem razlaganju vzrokov in posledic, kaj je prav in kaj narobe, ali pa po drugi strani ubere … Beri dalje

V arhiv s slovenščino

Zadnje tedne se ponovno ukvarjamo z arhivi. In z vprašanjem ali bodo po zadnji sprejeti noveli bolj ali manj odprti. Obeta se nam referendum, na katerem naj bi državljani odločali, ali želimo odprte ali zaprte arhive (pustimo ob strani, da smo se o tem ne dolgo tega že izrekali). Toda, če dobro premislim, kaj naj bi sploh odpirali, ko pa so za razumevanje naše zgodovine ključni dokumenti tako ali tako uničeni.

Izbira poklica – po kakšnih merilih?

„Koliko državljanov v delovnem razmerju opravlja poklic za katerega se je izobraževalo?“, je bilo eno izmed vprašanj, ki mi je šlo po glavi medtem, ko sem premetavala drva… Kaj kmalu so misli preskočile na devetošolce … Beri dalje

Trening odločitev med prav in narobe

Damon Horowitz je profesor filozofije, podjetnik in Googlov “hišni” filozof. Pred časom je na TED dogodku govoril o moralnem operacijskem sistemu, ki ga starši in učitelji v času vzgoje zanemarjamo. Ker je misliti težko.

Telo kot oblika transporta za glavo

Kakih 9 do 17 let traja proces šolanja v naši kulturi. V tem času se dogaja zanimiv proces trganja glave od ostalega telesa, dajanje vedno večjega pomena “šolanju glave”. Pri skavtih je drugače. Česa se v podjetjih in tudi starši lahko naučimo od skavtskega “učenja z delom”?