V nasprotjih med zgodovinarji ne gre za stroko, ampak za ideološko obračunavanje

Tako strokovno ravna slovenska zgodovinska stroka. Moti se, kdor misli, da je to posledica sporov med zgodovinarji ali strokovnih nasprotij. Samo spomniti se je treba, kdo in kako je nasprotoval ministru Vasku Simonitiju ob vzpostavitvi Muzeja slovenske osamosvojitve. Pohodili so minimalne znanstvene in kolegialne standarde. Ne gre za stroko, gre za politično in ideološko obračunavanje s slovensko osamosvojitvijo, pripisovanje njenih glavnih zaslug Kučanu in njegovim ljudem.

Na Pirjevcem in Partizani smo lahko resno zaskrbljeni

Pirjevec je na eni od predstavitev Partizanov izjavil: »Nekateri nasprotniki so bili vredni, da se jih pobije, nekateri so bili majhne ribe, nekatere pa bi tudi jaz streljal, recimo Ehrlicha …« Pirjevec torej ne samo upravičuje partizanske vojne zločine, ampak jih je sposoben celo ponoviti.

Levica razdiralno vdira celo v revijo Proteus

Resnična sprava med Slovenci ni možna, dokler se »ustvarjena zgodovina«  iz narodovega spomina ne izbriše. Vse to vemo. Vendar to niso teme za naravoslovno revijo.
Prav zato odločno nasprotujem propagiranje političnih stališč v reviji kot je Proteus.

Dreyfus, Mahnič, Janša …

Po letu 1990 so fanatični verniki starega režima izgubili del političnih pozicij, a so se na večino izgubljenih v letih po osamosvojitvi ponovno povzpeli. Danes se pred našimi očmi dogaja dokončna restavracija revolucionarne utopije, ki pa jo tu in tam skalijo razni »mahniči«. Ubiti se jih v Evropi ne sme, a partija zna poskrbeti tudi za to. Zato Janšo v zapor! Protestov njegovih podpornikov se po časopisih in državni televiziji skoraj ne omenja, ker je treba ohranjati privid sloge. Molk je strašljiv.

Škof Rožman in nogomet

Ljubljanski nadškof Stres je v petek, 1. februarja, javnosti sporočil, da je ljubljanska nadškofija pričela s pridobivanjem dokumentacije za prekop oz. prenos trupla škofa Gregorija Rožmana iz Lemonta v ZDA v ljubljansko stolnico. Dogodek bi … Beri dalje