Ob svetovnem dnevu miru so na Selih pri Kamniku, rojstni fari nadškofa msgr. Stanislava Zoreta, odkrili Kip Svobode, ki po mnenju avtorja arhitekta Tomaža Šlegla vabi razmisleku o tem, kaj je svoboda. Skulptura, ki se ga skoraj osem metrov v višino, sledi ideji kipa svobode, ki je (in še) ob prihodu v New York pozdravljal nove doseljence iz vseh koncev Sveta, jim dajal obete svobode, boljšega življenja, novega začetka življenja. Hkrati pa skulptura, ki jo srečamo, ko se približamo središču vasi Sela pri Kamniku, spominja na ameriškega predsednika Donalda Trumpa.
Prav zato je Šleglova umetniška instalacija pritegnila mnogo pozornosti, saj so o njej poročali številni svetovni mediji. Rekli bi lahko, da je Šlegel s svojimi somišljeniki postavil danes možno videnje podobe svobode, ki jo v svetovnem političnem smislu zaznamuje gostobesedni ameriški predsednik, za katerega že dolgo velja, da mu izrečene besede ne veljajo prav nič, saj je svetovni gospodarski red prav po zaslugi njegove vladavine izjemno turbolenten.
V športno-kulturnem društvu Sela, ki so Šleglovo idejo navdušeno podprli, saj so s Kipom svobode želeli opozoriti na svojo bogato dejavnost na številnih področjih. Na gradbišču so vsi delali brezplačno, v prostem času, in tudi ves potreben material so darovali številni krajani. Nekoliko se je zapletlo le pri zemljišču, ki je v zasebni lasti, pa so sedaj tudi tu našli zanimivo rešitev, ki jo je potrebno posebej izpostaviti. Odločili so se, da gredo po denar na globalno spletno platformo za množično financiranje. Upajo, da bodo na ta način zbrali potrebna sredstva, da Kip svobode preselijo, ob zadostni finančni podpori pa bodo lahko dokončali tudi notranjost kipa, kjer želi Šlegel prikazati, kakšni so notranji organi populista, še posebej srce in možgani.