V ponedeljek 15. oktobra 2012 sta Fakulteta za poslovne vede in založba Družina v okviru ciklusa predavanj, imenovanih »i³ (i na tretjo potenco) – inovativnost & interdisciplinarnost & internacionalnost«, gostila g. Richarda Iwuca z Univerze v Alberti, ki sodi med pet najboljših raziskovalnih in pedagoških univerz v Kanadi. G. Iwuc skrbi za upravljanje s portfelji namenskih skladov za financiranje oz. podporo nadarjenim. Je tudi direktor slovensko kanadskega društva Edmonton. Pogovor z g. Iwucom sta vodila doc. dr. Žiga Andoljšek, prodekan Fakultete za poslovne vede pri Katoliškem inštitutu, in g. Tone Rode z založbe Družina.
Gost je spregovoril o stranpoteh in grehih ameriške finančne krize, ter o Kanadi kot drugačnem primeru. Najprej je orisal nastanek in razvoj trenutne gospodarske krize in na kratko spregovoril o možnostih okrevanja. Skozi celotno predavanje je primerjal krizo v ZDA na eni in Evropo na drugi strani, ter Kanado, ki je razpeta med obema. Stalno je poudarjal, da kriza v Kanadi, kljub močni povezanosti z ZDA in Evropo, ni predstavljala večjih težav za njeno gospodarstvo. Posebej je izpostavil ravnanje preprodajalcev nepremičnin in bonitetnih agencij, ter povedal, da so pretekla ravnanja teh akterjev pomembno vplivala na nastanek finančne krize.
Proti koncu predavanja je tudi predstavil stališče cerkve o tej tematiki in navedel glavne razloge, zakaj se je Kanada v večji meri izognila finančni krizi. Glavni razlog je bil v tem, da imajo Kanadčani bolj strogo zakonodajo na tem področju, in da jo hkrati bolj upoštevajo kot njihovi južni sosedje oz. ne iščejo lukenj v zakonu. Na dogodku se je s pomočjo gosta poskušalo oblikovati tudi priporočila za nadaljnjo bolj odgovorno ravnanje finančnih regulatorjev.
Po končanem predavanju je sledila tudi krajša razprava z gostom, kateri je odgovarjal na številna vprašanja, ki so mu bila zastavljena. Gostje so bili s povedanim zelo zadovoljni, kar se je pokazalo tudi po uradnem delu, kjer so g. Richarda Iwuca ob kozarcu vina in prigrizkih popolnoma okupirali.